Codziennie nowe ćwiczenia! › RozgrzewkaSprawność fizycznaTechnikaTaktykaGryTreningi bramkarskieStałe fragmenty gry
 • PolskiTrener.pl
 • ĆWICZENIE: Euro-Sportring – Międzynarodowe turnieje dla każdego !
30 maja 2024, 18:46
 • Panel użytkownika

  Nie masz jeszcze wykupionego abonamentu z dostępem do ćwiczeń treningowych. Wykup abonament

  Ćwiczenia

  Więcej ćwiczeń

  Partner główny

  Nasi partnerzy

  Codziennie nowe ćwiczenia

  Polecamy

  LEGENDA DO ĆWICZEŃ

 • ĆWICZENIE: Euro-Sportring – Międzynarodowe turnieje dla każdego !

  1 Euro-Sportring – Międzynarodowe turnieje dla każdego. Międzynarodowa piłka nożna do niedawna kojarzyła się jedynie z wielkimi imprezami rangi mistrzostw świata czy Europy czy też z rozgrywkami w ramach europejskich pucharów. Dzieci i młodzież z lokalnych klubów piłkarskich międzynarodowe zawody znały głównie z telewizji. W ostatnich latach zaczęło się to zmieniać. Świat się otworzył, granice zniknęły i wyjazd w celu rozegrania meczów na zagranicznym turnieju przestaje istnieć jedynie w sferze marzeń, a jest już w zasadzie na wyciągnięcie ręki. A wszystko to dzięki grupie Euro-Sportring, która umożliwia realizację tych marzeń. Szerzej w rozwinięciu.

  Euro-Sportring – Międzynarodowe turnieje dla każdego

  www.euro-sportring.com/pl

  www.wroclaw-trophy.pl

  36_eurosportring-logo

      Coś, co dla nas jest nowością, na zachodzie jest normą od wielu lat. Kilka lat po zakończeniu II Wojny Światowej została założona fundacja Euro-Sportring. Działa ona z misją umożliwiania każdemu dziecku, zafascynowanemu grą w piłkę nożną, udziału w międzynarodowych rozgrywkach. To, jak silna jest chęć mierzenia się z drużynami z innych krajów oraz potrzeba wspólnej integracji, pokazuje chociażby fakt, że sam Euro-Sportring organizuje każdego roku ponad 80 turniejów w 12 krajach europejskich, w których uczestniczy przeszło kilkanaście tysięcy drużyn klubowych.

  31(1)

  – Ideą naszej działalności jest stwarzanie warunków, które umożliwią każdej drużynie wyjazd na międzynarodowy turniej i rywalizację z rówieśnikami z innych krajów – przekonuje Krzysztof Kopertyński, dyrektor oddziału Euro-Sportring’u w Polsce. – Coraz większe zainteresowanie ze strony polskich klubów pokazuje, że polscy trenerzy poszukują możliwości sprawdzenia efektów swojej pracy z młodzieżą na tle zespołów z innych krajów – dodaje Kopertyński.

  4
  Euro-Sportring, holenderska fundacja operująca na terenie całej Europy postawiła na rozwój w Polsce. Pierwszym krokiem, który przybliża polskim klubom rywalizację z zagranicznymi zespołami jest organizacja turnieju Wrocław Trophy. To pierwsza międzynarodowa impreza dla dzieci i młodzieży organizowana na tak dużą skalę. W pierwszej edycji w 2013 roku wystartowały 83 drużyny z 9 krajów. Rok później zgłosiło się ich już 107 z dziesięciu różnych narodowości. – Organizacja Wrocław Trophy to nie lada wyzwanie, ale przede wszystkim wielka przyjemność – zauważa Michał Popek, prezes Parasola Wrocław, klubu będącego współorganizatorem turnieju. – Gdy widzimy dwa tysiące chłopców odśpiewujących swoje hymny narodowe na wrocławskim Rynku, to mamy wrażenie, że oni się czują jak na swoich własnych mistrzostwach Europy.
  W lipcu przyszłego roku turniej wrocławski odbędzie się po raz trzeci. Jest on jedną z ponad 80 propozycji, które Euro-Sportring przygotował na 2015 rok. Turnieje są różne. Można pojechać bliżej (Berlin, Praga, Wiedeń) lub dalej (Włochy czy Anglia), w góry (Austria) czy też nad morze (m.in. Costa Brava w Hiszpanii czy Chorwacja). Turnieje są zwykle weekendowe, ale są też takie, które można potraktować, jako obóz i pojechać na cały tydzień. Do wyboru jest wiele opcji zakwaterowania od 4-gwiazdkowych hoteli, poprzez schroniska i akademiki, po nocleg w śpiworach w szkole lub na hali sportowej. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

  Copa Maresme

  Co istotne, nie trzeba się zbytnio przejmować kwestiami organizacyjnymi. Kluby organizujące turnieje oraz przedstawiciele Euro-Sportring ’u zrobią to za nas. Zakwaterowanie i wyżywienie są zawsze na miejscu. Oprócz rozgrywek piłkarskich każdy turniej oferuje ciekawy program pozasportowy. Można po meczach pozwiedzać miasta czy jak w przypadku turniejów w Hiszpanii pojechać na wycieczkę na Camp Nou. Jest to przeżycie nie tylko dla dzieci, ale również dla trenerów a często także dla rodziców, którzy decydują się na wyjazd razem z drużyną.
  Możliwości podróżowania, także w celu rywalizacji sportowej są teraz większe niż kiedykolwiek wcześniej. Wystarczy wybrać dla siebie właściwe miejsce, zgłosić drużynę wystarczająco wcześnie i pojechać na rozgrywki, które dla każdego będą niezapomnianym przeżyciem.

  Kopa-57s

  POLECAMY !

  www.euro-sportring.com/pl