Codziennie nowe ćwiczenia! › RozgrzewkaSprawność fizycznaTechnikaTaktykaGryTreningi bramkarskieStałe fragmenty gry
25 czerwca 2024, 12:53
 • Panel użytkownika

  Nie masz jeszcze wykupionego abonamentu z dostępem do ćwiczeń treningowych. Wykup abonament

  Ćwiczenia

  Więcej ćwiczeń

  Partner główny

  Nasi partnerzy

  Codziennie nowe ćwiczenia

  Polecamy

  LEGENDA DO ĆWICZEŃ

 • ĆWICZENIE: Zbigniew Boniek Prezesem PZPN !

  Zbigniew Boniek został nowym prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Były piłkarz Reprezentacji Polski,  Juventusu Turyn i AS Roma wygrał już w drugiej turze, w której poparło go 61 delegatów. Wybory odbyły się w warszawskim hotelu Sheraton. Wybór padł w drugiej turze, w której Zbigniew Boniek uzyskał 61 głosów, co wystarczyło mu do zwycięstwa w wyborach. Drugi  był Potok (27 głosów), trzeci Roman Kosecki (15 głosów), a czwarty Zdzisław Kręcina (13).  Wiceprezesem oraz za sprawy szkoleniowe będzie odpowiadał Roman Kosecki. Nowemu Prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej gratulujemy i życzymy samych sukcesów z korzyścią dla polskiej piłki nożnej. Więcej informacji z tego wydarzenia prezentujemy w rozwinieciu.

  Zbigniew Boniek Prezesem PZPN !

  Udało się, jestem wzruszony. Tym, którzy na mnie głosowali, chciałem gorąco podziękować. A tym, którzy głosowali na innych powiedzieć, że Zbigniew Boniek jest prezesem całego PZPN, wszystkich członków, a związków jest 16, a nie 14 czy 15 – powiedział Boniek.

  Nowy prezes zgłosił trzech kandydatów na swoich zastępców, którzy zyskali akceptację delegatów. Wiceprezesem ds. organizacyjno-finansowych został szef Kujawsko-Pomorskiego ZPN, krajan Bońka z Bydgoszczy Eugeniusz Nowak. Za sprawy szkoleniowe będzie odpowiadał Kosecki. Z kolei były reprezentacyjny piłkarz Marek Koźmiński został wiceprezesem ds. zagranicznych.

  W 18-osobowym zarządzie jest – w porównaniu do ostatniej kadencji – 12 nowych twarzy. Zgodnie z preliminarzem budżetowym wpływy PZPN w roku 2013 wyniosą 89,06 mln złotych. Wydatki mają być o niespełna osiem milionów mniejsze – 81,42.

  Wyniki 1. tury głosowania:
  1. Zbigniew Boniek 45
  2. Edward Potok 27
  3. Roman Kosecki 19
  4. Zdzisław Kręcina 15
  5. Stefan Antkowiak 10.
  Wyniki 2. tury głosowania:
  1. Zbigniew Boniek 61
  2. Edward Potok 27
  3. Roman Kosecki 15
  4. Zdzisław Kręcina 13.