Codziennie nowe ćwiczenia! › RozgrzewkaSprawność fizycznaTechnikaTaktykaGryTreningi bramkarskieStałe fragmenty gry
15 kwietnia 2024, 02:06
 • Panel użytkownika

  Nie masz jeszcze wykupionego abonamentu z dostępem do ćwiczeń treningowych. Wykup abonament

  Ćwiczenia

  Więcej ćwiczeń

  Partner główny

  Nasi partnerzy

  Codziennie nowe ćwiczenia

  Polecamy

  LEGENDA DO ĆWICZEŃ

 • ĆWICZENIE: Waldemar Fornalik trenerem Reprezentacji !

  Mówiło się o tym od dawna, ale dopiero wczoraj PZPN oficjalnie poinformował, że Waldemar Fornalik (49 l.) będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Na wczorajszym posiedzeniu zarządu piłkarskiej centrali trener Ruchu Chorzów pokonał konkurentów, zgarniając zdecydowaną większość głosów. Trenerowi Fornalikowi gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy z Reprezentacją ! Więcej informacji o wydarzeniu prezentujemy w rozwinięciu.

  Waldemar Fornalik trenerem Reprezentacji Polski !

  Spotkanie działaczy PZPN rozpoczęło się przed południem, a chwilę po godz. 14 ogłoszono długo oczekiwaną decyzję.
  – Nowym selekcjonerem reprezentacji został pan Waldemar Fornalik – poinformował w warszawskim hotelu Victoria prezes PZPN Grzegorz Lato (62 l.). – Wybieraliśmy spośród trzech kandydatów: Jerzego Engela, Jacka Zielińskiego i Fornalika. Dyskusja była długa, a podjęta decyzja niejednogłośna. Fornalik otrzymał 11 głosów, Engel – 3, Zieliński – 0, a jeden członek zarządu się wstrzymał – wyjaśnił Lato.
  Prezes wyjawił, że kontrakt z Fornalikiem nie został jeszcze podpisany, ale to tylko formalność. Umowa będzie obowiązywała do końca eliminacji do MŚ 2014, a w przypadku awansu do turnieju finałowego zostanie automatycznie przedłużona i selekcjoner będzie mógł poprowadzić zespół na mundialu w Brazylii.
  – To młody i bardzo zdolny trener, widzę przed nim wspaniałą przyszłość. Mam nadzieję, że podoła zadaniu prowadzenia kadry. Jego klub, Ruch Chorzów, jest zaszczycony tym, że został selekcjoneremzaznaczył prezes.
  Kilka godzin później w budynku klubowym Ruchu Chorzów odbyło się spotkanie dziennikarzy z nowym selekcjonerem. Fornalik sprawiał wrażenie tak spokojnego, jakby właściwie nic się nie stało.
  – Wtorek nie był dla mnie wyjątkowy. Miałem zwykły plan dnia, na przykład od 11 do 12 zaplanowałem… prace ogrodowe. To nie jest tak, że od razu rzucę Ruch, spakuję walizki i pobiegnę do kadry. Chcę, żeby wszystko przebiegło płynnie, by Ruch na tym nie stracił. Zdaję sobie jednak sprawę, jakie staną przede mną oczekiwania. Chcę się spotkać z Franciszkiem Smudą, bo na pewno rozmowa z nim mi pomoże. Jedno jest pewne: żadnemu piłkarzowi nie zamykam drogi do kadry – stwierdził nowy selekcjoner, który chwilę później poprowadził trening Ruchu.
   

   GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA !