Codziennie nowe ćwiczenia! › RozgrzewkaSprawność fizycznaTechnikaTaktykaGryTreningi bramkarskieStałe fragmenty gry
25 czerwca 2024, 13:11
 • Panel użytkownika

  Nie masz jeszcze wykupionego abonamentu z dostępem do ćwiczeń treningowych. Wykup abonament

  Ćwiczenia

  Więcej ćwiczeń

  Partner główny

  Nasi partnerzy

  Codziennie nowe ćwiczenia

  Polecamy

  LEGENDA DO ĆWICZEŃ

 • ĆWICZENIE: Sprawnościowy tor przeszkód: cz.8

  Mikolowicz 2(Niedziela 26.01.2014). Dziś w Polskim Trenerze.pl prezentujemy kolejne ćwiczenie nadesłane przez trenera Damiana Mikołowicza, które kierowane jest dla młodszych kategorii wiekowych U6-U9. Przypomnijmy Damian Mikołowicz Trener Koordynator szkolenia KS Akademia Piłkarska oraz Doktorant na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Mgr wychowania fizycznego na AWF Katowice, uczestnik renomowanego kursu trenerskiego UEFA B (kurs pod auspicjami DFB), Trener II Klasy, Instruktor gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej, nauczyciel wychowania fizycznego, instruktor sportów siłowych, studia doktoranckie (w trakcie). Uczestnik stażu trenerskich w Legi Warszawa. Wielokrotnie uczestniczący w konferencjach szkoleniowych organizowanych przez PZPN, UEFA Grassroots, DSTiIPN oraz prelegent wielu konferencji. Do ćwiczenia o nazwie: Sprawnościowy tor przeszkód: cz.8 zapraszamy w rozwinięciu.

  Sprawnościowy tor przeszkód: cz.8

  Ćwiczenie:

  Sprawnosc fizyczna cz 8

  Opis ćwiczenia:

  Miejsce: Boisko lub sala gimnastyczna,
  Przybory: pachołki, trenażery koordynacyjne,  materace,
  Autor ćwiczenia i rysunku: Damian Mikołowicz (Akademia Piłkarska Silesia).
  Przebieg ćwiczenia:

  Zawodnicy ustawieni jak na rysunku. Sekwencja zadań według rysunku. Ćwiczenie wykonywane jest w obiegu. Zawodnicy podzieleni na dwie grupy pokonują tor przeszkód wykonując kolejno: bieg przez płotki z wysokim unoszeniem kolan, przetoczenie przez materac, praca na drabince/kołach.

  Wariant II

  Możemy urozmaicić ćwiczenie poprzez dodanie piłki. Piłkę posiada Trener, którą podaje do dowolnego zawodnika (np. rzut na głowę, podanie piłki do rąk, podanie piłki do nogi). Trener podaje piłkę do zawodnika, który wykonana sekwencję ćwiczeń po jednej pełnej długości.  Zawodnik po odegraniu piłki kontynuuje ćwiczenia ogólnorozwojowe. 
  Legenda do ćwiczeń: