Codziennie nowe ćwiczenia! › RozgrzewkaSprawność fizycznaTechnikaTaktykaGryTreningi bramkarskieStałe fragmenty gry
 • PolskiTrener.pl
 • ĆWICZENIE: Założyciel Coerver w Niemczech z wizytą w SMS Kraków !
01 grudnia 2023, 21:29
 • Panel użytkownika

  Nie masz jeszcze wykupionego abonamentu z dostępem do ćwiczeń treningowych. Wykup abonament

  Ćwiczenia

  Więcej ćwiczeń

  Partner główny

  Nasi partnerzy

  Codziennie nowe ćwiczenia

  Polecamy

  LEGENDA DO ĆWICZEŃ

 • ĆWICZENIE: Założyciel Coerver w Niemczech z wizytą w SMS Kraków !

  W dniu 7 lutego w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie odbyło się spotkanie trenerów ze światowej sławy szkoleniowcem piłkarskim Rafaelem Wieczorkiem. Spotkanie odbyło się w ramach prowadzonych w szkole treningów metodą Coerver Coachig. Rafael Wieczorek to były piłkarz 1.FC Nurnberg, jest głównym trenerem i założycielem Coerver Coachig w Niemczech. Swoją przygodę z treningiem piłkarskim Wieczorek rozpoczynał w FD21 – fundacji założonej przez Jürgena Klinsmanna, Joachima Loewa, Matthiasa Sammera i Andreasa Köpke, gdzie po raz pierwszy spotkał się z metodologią Coerver Coaching. Jako trener pracował w strukturach Coerver’a w Niemczech, Hiszpanii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Austrii i Holandii. Więcej w rozwinięciu.

  Rafael Wieczorek z wizytą w SMS Kraków

  Trenerzy Szkoły Mistrzostwa Sportowego mogli porozmawiać z Rafaelem Wieczorkiem na temat systemu Coervear’a oraz jego doświadczeń jako szkoleniowca. Rafael pracował w akademiach piłkarskich: FC Kaiserslautern, FC Cologne, FC Schalke,  Arminie Bielefeld oraz 1.FC Nurnberg.
  W trakcie spotkania gość przekazał kilka ważnych uwag oraz wskazówek, które zostaną wzięte pod uwagę przy organizacji szkolenia piłkarskiego w SMS-ie
  Coerver Coaching powstało w roku 1984. Założycielami byli Alfred Galustian i Charlie Cooke. Byli oni zainspirowani metodami szkolenia piłkarzy propagowanymi pod koniec lat sześćdziesiątych, których autorem był Holender Weil Coerver. Wtedy to miał nastąpić przełom w pojmowaniu wielkich graczy, którzy do tamtej pory byli wyłącznie uważani za efekt wielkiego talentu. Coerver Coaching stawia sobie za zadanie nauczenie nawet najmłodszych graczy ruchów, którymi charakteryzują się najlepsi. Od roku 1984 szkolenie ewoluowało z nauczania określonej liczby ruchów do wszechstronnego programu obejmującego wszelkie aspekty nowoczesnej piłki nożnej. Coerver Coaching pojmuje grę nie tylko jako pojedynek dwóch jedenastoosobowych zespołów, ale także jako ciągłą sekwencję małych gier dwójek, trójek czy też czwórek graczy.

  – Metoda jest stworzona dla graczy w każdym wieku, w szczególności jednak w przedziale 5-16 lat. Jest ona popierana przez wiele czołowych federacji, ekspertów, gwiazd futbolu oraz trenerów Według metody Courvera szkoli się młodych piłkarzy w największych europejskich klubach m.in. w Realu Madryt, Bayernie Monachium, Manchesterze United czy Arsenalu Londyn – mówi Mirosław Gilarski, dyrektor szkoły.

  W Szkole Mistrzostwa Sportowego obok dotychczasowego systemu szkolenia, wprowadzane są obecnie treningi Coerver Coaching.
  Staramy się aby pod względem szkolenia piłkarskiego, poziomu edukacji oraz wychowania być w szkole zawsze wśród najlepszych – dodaje dyrektor Gilarski. 
  – Szkolenie wprowadzaną w SMS-ie metodą, obejmuje nauczanie gry w piłkę nożną oraz nowatorskie systemy wsparcia treningu, poprzez: dietetykę, trening mentalny, przygotowanie motoryczne oraz interaktywny portal internetowy, umożliwiający utrwalanie umiejętności metodą e-learning – mówi Piotr Kocąb, dyrektor ds. sportowych w Szkole Mistrzostwa Sportowego.
  – Wszystko to jest bardzo pomocne zarówno dla dzieci uczestniczących w programie jak również ich rodziców i opiekunów – dodaje trener Kocąb.
  Coerver Coaching Polska organizuje konferencję szkoleniowo-metodyczną: „Coerver Coaching jako efektywna metoda szkolenia dzieci i młodzieży”. Klasa II Gimnazjum SMS weźmie udział w konferencji. Chłopcy będą prezentowali swoje umiejętności podczas praktycznych zajęć, które poprowadzi Rafael Wieczorek oraz polscy trenerzy Coerver Coaching.

  Konferencja odbędzie się w dniu 11.02.2012 w Wieliczce (Kompleks Sportowy SOLNE MIASTO).