Codziennie nowe ćwiczenia! › RozgrzewkaSprawność fizycznaTechnikaTaktykaGryTreningi bramkarskieStałe fragmenty gry
 • PolskiTrener.pl
 • ĆWICZENIE: SMS Kraków przyłacza się do akcji walki z rasizmem !
02 grudnia 2023, 17:11
 • Panel użytkownika

  Nie masz jeszcze wykupionego abonamentu z dostępem do ćwiczeń treningowych. Wykup abonament

  Ćwiczenia

  Więcej ćwiczeń

  Partner główny

  Nasi partnerzy

  Codziennie nowe ćwiczenia

  Polecamy

  LEGENDA DO ĆWICZEŃ

 • ĆWICZENIE: SMS Kraków przyłacza się do akcji walki z rasizmem !

  Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Krakowie przyłączyła się do akcji Czerwona Kartka Rasizmowi. Projekt „Czerwona Kartka Rasizmowi” jest akcją charytatywną. Głównym założeniem kampanii „CKR” jest prowadzenie działalności promocyjno-edukacyjnej na terenie Polski i Wielkiej Brytanii. Akcja stawia sobie za zadanie stworzenie i rozpowszechnianie materiałów promocyjnych i edukacyjnych o treści, która pomoże zwalczać problem rasizmu w sporcie. Polski Trener.pl również przyłącza się i popiera takie działania. Więcej o akcji w rozwinięciu.

  Więcej na temat akcji

  – W Szkole Mistrzostwa Sportowego zwracamy szczególną uwagę na wychowanie młodych sportowców oraz kształtowanie w nich właściwych postaw. Naszymi patronami są Józef Kałuża i Henryk Reyman, dwaj legendarni piłkarze Cracovii i Wisły. Na szkolnym sztandarze wyhaftowano barwy obydwu klubów oraz słowa Jana Pawła II – „Sport to najlepsza droga do pokonania granic”mówi Mirosław Gilarski dyrektor szkoły.

  – Nauczyciele, trenerzy pracują nad tym aby nasi wychowankowie zrozumieli, że to piłka jest najważniejsza, a nie kolor skóry, pochodzenie czy barwy klubu. Na każdym kroku powtarzamy w szkole jak ważna jest sportowa tolerancja – dodaje dyrektor Gilarski.
  – Szowinizm, antysemityzm i inne ideologie nienawiści niszczą nasz ukochany sport. Uważamy w szkole, że tego typu zachowania trzeba zwalczać już w zarodku. W myśl słów legendarnego piłkarza Eusebio – „Czarny, czy Biały to football płynie w naszych żyłach” – przyłączyliśmy się do akcji – stwierdził Piotr Kocąb, dyrektor ds. sportowych SMS-u.
  – Jako wzór dla naszych chłopców stawiamy wspaniałych sportowców jak wspomniany już Eusebio, Pele, Kałuża, Reyman, Eto’o, Giggs oraz wielu innych. Chcemy aby mieli jak najlepsze wzorce do naśladowania a postawy tych wspaniałych ludzi były bodźcem dla uczniów naszej szkoły – podsumowuje trener Kocąb.