Codziennie nowe ćwiczenia! › RozgrzewkaSprawność fizycznaTechnikaTaktykaGryTreningi bramkarskieStałe fragmenty gry
15 kwietnia 2024, 02:22
 • Panel użytkownika

  Nie masz jeszcze wykupionego abonamentu z dostępem do ćwiczeń treningowych. Wykup abonament

  Ćwiczenia

  Więcej ćwiczeń

  Partner główny

  Nasi partnerzy

  Codziennie nowe ćwiczenia

  Polecamy

  LEGENDA DO ĆWICZEŃ

 • ĆWICZENIE: "LICZY SIĘ ZESPÓŁ" – LOUIS VAN GAAL

  LiczySieZespol_RGB_500 2Mam przyjemność poinformować, że 10 lutego nakładem wydawnictwa Galaktyka, ukaże się biografia Louisa van Gaala pt. Liczy się zespół napisana przez holenderskiego komentatora Maartena Meijera. Książka opisuje historię jednego najbardziej kontrowersyjnych i skutecznych europejskich trenerów piłki nożnej. Jednocześnie jest to niezwykle aktualna pozycja, gdyż doprowadza czytelnika niemalże do dnia dzisiejszego i odsłania kulisy pracy Luisa van Gaala w Manchesterze United. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z książką. Więcej informacji o książce prezentujemy w rozwinięciu oraz na www.galaktyka.com.pl. POLECAMY !

  Książka – “Liczy się zespół. Louis van Gaal”.

  Maarten Meijer,

  Biografia trenera reprezentacji Holandii i Manchesteru United. liczba stron: 296, cena: 39,90 zł.
  ISBN: 978-83-7579-379-6

  „Nie potrzebuję jedenastu najlepszych, potrzebuję najlepszej jedenastki.” Louis van Gaal

  Więcej informacji:

  Anna Dobras
  marketing@galaktyka.com.pl
  Tel.: 609-139-803

  www.galaktyka.com.pl

  Kim jest Louis van Gaal?

  Dyktatorem, wizjonerem, jednym z najlepszych trenerów w historii europejskiej piłki nożnej, a może po prostu szaleńcem? Gdziekolwiek się pojawia, wzbudza kontrowersje. Holenderski komentator sportowy Maarten Meijer stworzył wnikliwe studium psychologiczne holenderskiego szkoleniowca. Na kartach książki Liczy się zespół poznajemy oblicze nie tylko trenera, ale także piłkarza, męża i ojca.
  „Tak naprawdę piłkarze nie znaczą nic – liczy się tylko zespół” – takimi wypowiedziami Louis van Gaal od lat wzbudza burzliwe dyskusje w mediach. Od początku swojej kariery szkoleniowiec wyznawał ideę poświęcania interesu wybitnych jednostek dla wspólnego wysiłku. Powszechnie znana jest żelazna dyscyplina, wprowadzana przez Holendra do każdej drużyny, której przewodzi. Jako szkoleniowiec jest konsekwentny i nieubłagany. Niewielu jednak wie, że poza boiskiem Van Gaal spotyka się ze swoimi podopiecznymi na gruncie prywatnym, dba o ich dobre samopoczucie, zaciekle broni ich przed mediami i nie pozwala by zespół destabilizowała krytyka opinii publicznej.
  Maarten Meijer zdobył się nie tylko na trud opisania historii Louisa van Gaala, ale także filozofii piłki nożnej, w którą wierzy słynny szkoleniowiec. Czytelnik poznaje różne oblicza niezwykle utalentowanego trenera. Wszystkie je jednak łączy jedno – zwycięstwo jest jedynym dopuszczalnym rozwiązaniem.
  Liczy się zespół to książka, w której poznajemy losy Louisa zawodnika m. in. takich drużyn jak Ajax Amsterdam, Sparta Rotterdam, czy AZ Alkmaar. Towarzyszymy mu przy prowadzeniu drużyn klubowych Ajaxu Amsterdam, FC Barcelony czy Bayernu Monachium. Obserwujemy również Van Gaala jako trenera reprezentacji Holandii, który nie potrafi odpowiednio poprowadzić drużyny, odnosi spektakularne porażki, aż wreszcie podaje się do dymisji.
  Czujemy i rozumiemy zawód oraz rozczarowanie Holendra i trzymamy za niego kciuki, gdy dowiadujemy się, że po latach dostaje drugą szansę by poprowadzić holenderską kadrę do chwały.
  Wreszcie docieramy do czasów współczesnych. Poznajemy okoliczności w jakich Van Gaal zakontraktowany został w Manchesterze United i problemy, które spotkały go na wyspach. Czytając o presji, która spoczęła na Van Gaalu, niemalże czujemy na sobie spojrzenie jego poprzednika, sir Alexa Fergusona, który przez 26 lat nieprzerwanie szkolił Czerwone Diabły.
  Książka jest niezwykle aktualna, gdyż doprowadza czytelnika niemalże do dnia dzisiejszego, odsłania kulisy pracy Luisa van Gaala w Manchesterze United i pokazuje w jakim stanie nowy menedżer, zastał zespół Czerwonych Diabłów, po bardzo nieudanym, poprzednim sezonie Premier League.
  Liczy się zespół przybliża enigmatyczną postać jednego z najlepszych trenerów i managerów piłkarskich w historii Europy. Pozwala nam zrozumieć co oznacza futbol w filozofii Louisa van Gaala.

  Więcej informacji:

  Anna Dobras
  marketing@galaktyka.com.pl
  Tel.: 609-139-803